Dzielimy się z Wami wiadomością, na którą czekają samorządy, przedsiębiorcy czy organizacje społeczne w regionie. Ruszyły oficjalne negocjacje z Komisją Europejską dotyczące nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.  W nowej perspektywie region będzie miał do dyspozycji ponad 2 mld euro. Pieniądze zasilą inwestycje m.in. związane z transformacją energetyczną i cyfrową oraz budowaniem innowacyjnej gospodarki. Dotacje wspierać będą też zawodowy, edukacyjny i społeczny rozwój mieszkańców.

Sporo wartościowych projektów jest realizowanych ze starej perspektywy unijnej 2014-2020. W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy do Dziennego Domu Opieki Medycznej w Buku, zrewitalizowanej biblioteki w Lesznie, a także odwiedzamy odrestaurowaną zabytkową willę Mimoza w Puszczykowie.

Z Wojciechem Baurem – dyrektorem Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, jednej z pierwszych tego typu jednostek w Polsce, rozmawiamy m.in. o tym, jak efektywnie wspierać seniorów i czy „dzisiejsza sześćdziesiątka to dawna czterdziestka”. Piszemy również o cieszącym się dużym zainteresowaniem mieszkańców programie profilaktyki retinopatii cukrzycowej. Sporo uwagi poświęcamy również projektowi „Płynne przejście”, który wspierać będzie pracowników konińskiego zagłębia węglowego w przekwalifikowaniu się.
 

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region”i bądź na bieżąco.

Pobierz jako PDF