Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia wyremontowaną nawierzchnię drogi i ścieżkę rowerową z czerwonej kostki przy dworcu w Kostrzynie. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Bądź EKO i przesiądź się na transport publiczny

Zakorkowane centra miast to zmora kierowców. Aby zniwelować komunikacyjne problemy, coraz więcej gmin decyduje się na budowę węzłów przesiadkowych – integrujących różne środki transportu publicznego. W Wielkopolsce działa ich już kilkanaście. Kolejne powstały – w Kostrzynie i w Pobiedziskach.

Więcej
Fotografia przedstawia biegaczy, chwilę po starcie. Autorem zdjęcia jest Maciej Motylewski.

Biegiem po sukces

W sobotę 8 września nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbyła się kolejna edycja imprezy „zaBIEGaj o FUNdusze”. Event będący połączeniem edukacji i rozrywki już po raz trzeci przyciągnął nad Maltę mieszkańców województwa.

Więcej
Fotografia przedstawia oficjeli podpisujących umowę. Zdjęcie pochodzi z archiwum Wielkopolskiego Zadządu Dróg Wojewódzkich.

No to jazda!

Gostyń, Oborniki, Wronki – te trzy wielkopolskie miasta już wkrótce odetchną z ulgą. Umowy na budowę tak wyczekiwanych drogowych obwodnic zostały podpisane. Dojedziemy szybciej, bardziej komfortowo, ale przede wszystkim bezpieczniej. Drogi wojewódzkie się rozrastają, a te istniejące dostają drugie życie.

Więcej
Fotografia przedstawia plac zabaw na tle nowoczesnego budynku szkoły. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Edukacja na miarę potrzeb

Baza lokalowa, dobrej jakości sprzęt i przydatne narzędzia dydaktyczne, to składowe świadczące o jakości kształcenia. W Wielkopolsce przybywa nowoczesnych i dobrze wyposażonych szkół. Pieniądze na inwestycje w infrastrukturę edukacyjną dostępne są m.in. w ramach WRPO 2014+. Efekty prac już widać.

Więcej
Fotografia przedstawia dzieci uczące się w nowocześnie wyposażonej pracowni komputerowej. Autorem zdjęcia jest Jarosław Tomaszewski.

Nowoczesna szkoła, to cyfrowa szkoła

Aby zapewnić uczniom lepszy start w dorosłość, szkoły kładą coraz większy nacisk na rozwój, tak pożądanych dziś, kompetencji cyfrowych. Nowatorski projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”, realizowany w naszym regionie, nie tylko ułatwi placówkom szybki dostęp do sieci internetowej, ale też pozwoli zorganizować interaktywne zajęcia pozalekcyjne, które ruszą już 1 października.

Więcej
Fotografia przedstawia Ewę Superczyńską, dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego.

WYWIAD: Dobra szkoła: kapitał na przyszłość

Parę dni temu zabrzmiał pierwszy dzwonek w szkołach, które od roku funkcjonują w nowym, zreformowanym systemie edukacji...

Więcej
Logo: Zmieniamy Wielkopolskę. Przyszłość Europy w Twoich rękach. Weź udział w dyskusji.

Dialog z Komisją Europejską

Jak powinna wyglądać UE po 2020 roku? Weź udział w dialogu obywatelskim, który odbędzie się 8 października w Poznaniu.

Więcej
Fotografia przedstawia oficjeli podpisujących umowę, którzy wymieniają uściski dłoni. Autorem zdjęcia jest Jarosław Tomaszewski.

Kolej na Swarzędz

Swarzędz to kolejne miasto, do którego dotarła Poznańska Kolej Metropolitalna. 6 września odbyło się uroczyste podpisanie umowy, połączone z otwarciem nowego węzła przesiadkowego przy tamtejszym dworcu PKP.

Więcej
Grafika przedstawia trzy monitory, z których wlatują najróżniejsze dane. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Konkursy, konkursy

Gorąca jesień szykuje się dla wielkopolskich realizatorów unijnych projektów. W ramach WRPO 2014+ w najbliższych tygodniach ruszą nabory w ramach kilku konkursów. Dotacje będzie można przeznaczyć m.in. na promocję gospodarczą regionu, inkubację przedsiębiorstw oraz doskonalenie kompetencji pracowników.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska