Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Rewitalizacja w magazynie "Zmieniamy Wielkopolskę"

Zachęcamy do obejrzenia dwóch pilotażowych odcinków magazynu "Zmieniamy Wielkopolskę". Ich tematyka została zdominowana przez projekty rewitalizacyjne wspierane z WRPO 2014+. W pierwszym odcinku była mowa ukończonej rewitalizacji rynku w Wieleniu. To urokliwe miasto położone nad Notecią w powiecie  czarnkowsko - trzcianeckim.  Miasto, które dynamicznie się rozwija przy udziale mieszkańców i dzięki środkom z Unii Europejskiej.

W drugim odcinku magazynu była mowa o rewitalizacji szpitala powiatowego w Jarocinie i rynku we Lwówku. 

Dla ponad 70 tysięcy mieszkańców powiatu jarocińskiego to jedna z najważniejszych lecznic w regionie. Placówka od lat jest modernizowana przy znacznym udziale Funduszy Europejskich. Za sprawą środków z WRPO 2014+ przebudowany będzie w najbliższym czasie kolejny oddział tego szpitala. O jego szczegółach w pierwszej części magazynu, w drugiej jest mowa o Lwówku. To jedno z najstarszych miast w Wielkopolsce doczekało się pięknego rynku. 

 

Nowe odcinki magazynu "Zmieniamy Wielkopolskę" można obejrzeć:

Wielkopolska Telewizja Kablowa, poniedziałek o godz. 19.15 i wtorek o godz. 17.50

Pro Art, środa o godz. 20.50 i niedziela o godz. 18.50

TV Asta, czwartek i piatek o godz. 17.45.


Rewitalizacja w Polsce. Obejrzyj filmy

W oczekiwaniu na pierwsze wydarzenia związane z projektem wspierającym gminy z woj. wielkopolskiego w procesie wzmacniania i wdrażania działań rewitalizacyjnych zachęcamy Państwa do obejrzenia filmików przedstawiających dokonania samorządów uczestniczących w Modelowej Rewitalizacji Miast i projektów pilotażowych. Łącznie jest 29 filmów do obejrzenia: 20 projektów modelowych, 3 projekty pilotażowe i 6 filmów tematycznych (dziedzictwo kulturowe, kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo, ożywienie gospodarcze, partycypacja społeczna i polityka społeczna).
Filmy zamieszczone są na kanale YouTube Funduszy Europejskich, docelowo zostaną zamieszczone także na Krajowym Centrum Wiedzy o Rewitalizacji, gdzie sukcesywnie pojawiać się będą dobre praktyki i doświadczenia miast modelowych i pilotażowych w rewitalizacji.

Playlista do filmików z Modelowej Rewitalizacji Miast – kliknij  

Obejrzyj filmiki dotyczące obszarów tematycznych: dziedzictwo kulturoweożywienie gospodarczekształtowanie przestrzenipartycypacja społecznapolityka społeczna i mieszkalnictwo.


Wielkopolska stawia na rewitalizację

Odnowa społeczna, kulturalna i infrastrukturalna. Jednym słowem: rewitalizacja. Działania w tym zakresie mocno wspierają Fundusze Europejskie. Jak ten proces rozwija się w Wielkopolsce? O tym jest mowa w poniższych materiałach filmowych:

Pomysł na rewitalizację w Wieleniu i Gnieźnie:

WSB zmieni swoje oblicze:

Lwówek, Czempiń i Kościan łączy rewitalizacja:

Rogoźno doczekało się nowego placu:

O rewitalizacji w Poznaniu, Gnieźnie, Powidzu, Lesznie i Chodzieży:

 

 

 

Pobierz jako PDF